Expand search form
Adres: Kültür Mah. 230 Sok. No:4/1 Aliağa / İZMİR

Antivirüs Çözümleri

Antivirüs programları nedir ve ne işe yarar ?

Antivirüs programları genel olarak zararlı ve bilgisayarda istenmeyen programları bulup yok etmekle görevli olsa da, bilgisayar kullanıcılarının tercihlerine göre görevleri vardır. Örneğin çoğu antivirüsün otomatik görevleri olsa da bunun yanında virüs ve zararlı kodlar bulunduğunda kullanıcıya bu kodu içeren program için ne yapılması gerektiğini de sorar.

Bazı virüslerin verdiği zararlar, geri dönüşümü mümkün olmayan hatalara neden olabilir. Bu yüzden her bilgisayarda güncel ve lisanslı bir antivirüs programı bulunması gerekmektedir.

Birçok bilgisayar kullanıcısı bilgisayarlarına yükledikleri antivirüs programlarının onu tamamen koruyacağını sansa da bu mümkün olan bir durum değildir. Antivirüs programları güncel tutuldukları sürece bilgisayarları koruyabilirler, bunun yanında henüz antivirüsler tarafından tanınmayan ve yayılmamış olan bir virüsün antivirüsler tarafından yakalanması da mümkün değildir. Bu yüzden bilgisayar kullanımı konusunda kullanıcıların bilinçlenmesi son derece önemlidir. Çoğu virüs, bilinmeyen kullanıcılardan gelen mail, dosya vb. şekillerde bulaşmakta ve sistemlere zarar vermektedir.

Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz?

Ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın